Ecosin efervesan Nedir Nasıl Kullanılır Genel bilgi

Ecosin efervesan Nedir Nasıl Kullanılır Genel bilgi

Ecosin efervesan Nedir Nasıl Kullanılır Genel bilgi ait tanıtım resmi

Ecosin efervesan Tableti kliniğimizde temin edebilirsiniz. İletişim için instagram dm yazın lütfen   @esenveterinerklinigi  yada direk Whatsapp ile bize yazabilirisniz tıklayın  0544 596 61 42 Kedi ve köpeklerde mantar tedavisinde  yeni dönem başladı...

Ecosin Hayvanların deri ve tüylerindeki doğal koruma  ve derinin kendini yenileme mmekanizmasını destekleyerek, deri sağlığının korunmasına ve Mantar lezyonlarının tedavisinde tedaviye yardımcı olur.

ÜRÜN BİLEŞİMİ: Hafif ekşimsi kokusuya sahip, beyazdan griye değişen renkte efervesan tablet; Sitrik asit, Sodyum Bikarbonat, Sorbitol, Silica, Panicum miliaceum, Pythium oligandrum, Peg 6000 ve Sodyum Karbonat’tan oluşur.

Deri için;

1 tane Ecosin efervesan tablet içme suyukalitesinde (34 derece ) ılık su içine atınız

20-30 dakika iyice çalkalayıp erimesini bekleyiniz

Bu mikrobiyel süspansiyon 2- 10litre su ile seyreltiniz.

Hayvana banyo şeklinde uygulanır  yada deriye uygulanmak için sprey tabancasından yararlanılabilir

1 hafta sonra uygulama takip edilir ve  3 kere bu şekilde  tekrarlanır.

özel klinik bilgiler

uygulamadan 5 gün önce ve 5 gün sonra benzer amaçlı  başka  ürünler kullanılmamalıdır. Ürün su ile karıştıktan sonra 24 saat içerisinde  kullanılmalıdır..Ürün kullanılmadan önce  uygulanacak bölgenin temizliği etkinliği artıracaktır.

Hayvanların temasta bulunduğu  tasma yatak fırça , kulube  hazırlanan  süspansiyon ile yıkanması  önemlidir.

MUHAFAZA ŞARTLARI VE RAF ÖMRÜ: 15 – 25 o C arasında, oda sıcaklığında ve % 40’a kadar nispi nemde muhafaza ediniz. Ayrıca ürün orjinal ambalajında, kapalı şekilde, kimyasal maddelerin buharları ile temas etmesini engellenecek ve pestisit veya diğer kimyasal ajanlardan ayrı olacak şekilde depolanmalıdır.      

Pythium oligandrum Hakkında Genel Bilgi 1930-1932 yılları arasında Amerikalı bilim adamı Charles Dreschler tarafından keşfedilen mikroskobik bir mantar organizmasıdır. 1965 yılında, P. oligandrum, esas olarak bitki korumayla ilgilenen Çek bilim adamı Dasa Vesely tarafından topraktan izole edildi.

P. oligandrum, diğer mikroskobik mantarları tüketir ve onları bakımı ve hayatta kalması için kullanır. P. oligandrum lifleri ve hücreleri, parazitik hiflerini mikroorganizmaya nüfuz eder ve kendi üreme sürecinde kullanılmak üzere nitrojen, karbon ve sterolleri biriktirir. Spesifik özelliklerinden dolayı, bu organizma alt krallık SAR (Stramenopila - Alveolata - Rhizaria) olarak sınıflandırılmıştır. P. oligandrum, aktif olarak parazitik mantar arayan 8 ila 40 hareketli zoospor içeren zoosporangia üretir.P. oligandrum mantar filamentleri ve karakteristik dikenli oosporların oluşumunun yanı sıra metabolizması sırasında yaklaşık 200 farklı enzim üretir. Enzimler öncelikle hiflerin mantar mikroorganizmalarına nüfuz etmesini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır ve ek olarak bakteriler için uygun olmayan bir ortam yarattığına ve dolayısıyla bakteriyostatik bir etkiye sahip olduğuna dair kanıtlar vardır. P. oligandrum'un besleyecek hiçbir şeyi kalmadığı an, deri, kürk veya pençelerle büyür ve bu ortamda beslenmeden yaşayamayacağı için organizmayı terk eder ve bu, tercih ettiği gibi yaşadığı olağan ortamı değildir. nemli bir ortamda yaşamak. (x)


2006 yılında, Bio Agens Araştırma ve Geliştirme - BARD, s.r.o. insan ve veterinerlik bakımında kullanılmak üzere P. oligandrum içeren ürünleri araştırmak, geliştirmek ve üretmek amacıyla kurulmuştur. 2010 yılında şirket sahipleri, yalnızca Pythium oligandrum organizmasının ürünlerinde kullanımı için bir patent aldı.

 

 


Sosyal Medyada Paylaş:

Ecosin efervesan Nedir Nasıl Kullanılır Genel bilgi

isimli haber sayfası 18 Haziran 2020, 14:03 tarihinde oluşturulmuştur.