KEDİ KISIRLAŞTIRILMASI SONRASINDA BAKIM

KEDİ KISIRLAŞTIRILMASI SONRASINDA BAKIM ait tanıtım resmi

 

 
Kedi sahipleri minik dostlarını kısırlaştırma işlemi bittikten sonra
 
özenli bir bakıma ihtiyacı olduğunu unutmamalıdır,özellikle kedinin yaş cins ve bünyesine bağlı olarak operasyon sonrası anesteziden uyanma süresi vardır. Bazen hasta sahipleri istemedikleri için kısırlaştırma işlemi sonrası  kediyi hasta sahibine veriyoruz(aslında doğru olan en azından anesteziden uyanana kadar veteriner hekimi gözetiminde olması) evde kedi uyanırken normal hayatta yapmadığı davranışları sergiliyor yatıyor kalkıyor,çişini yapabiliyor,kusma şekillenebilir.İşte bu gibi durumlar  aslında kısırlaştırma sonrası anesteziden uyanırken bütün kedilerde görünebilecek durum olduğunu bilmek ve ona göre davranmak gerekir.
Çoğu kedi sahibi kısırlaştırma sonrasında kedisini anesteziden uyanırken sergilediği davranışlardan çok etkilenir onun için kediniz kısırlaştırma işleminden sonra en azından anesteziden uyanıncaya kadar veteriner hekim gözetiminde  kalmasında yarar vardır..
Dikkat edilmesi gerekenler:
1.Kedinize kesinlikle anesteziden uyanmadan su vermeyeceksiniz.
2.Kedinize kesinlikle anesteziden uyanmadan yemekvermeyeceksiniz.
3.Kediniz anesteziden uyanırken kusabilir normal bir durumdur.
4.Kediniz anesteziden uyanırken çiş yapabilir normal bir durumdur
5.Kediniz kısırlaştırma işlemi sonrasında  yakalık(erkek kedilerde gerek yoktur) takılır ki uyandığında yarasına zarar vermesin   diye, siz bu yakalığı ortalama 1 hafta çıkarmayacaksınız boynunda.Ayrıca veteriner hekiminiz uygun görürse erkek kedilerde operasyon sonrasında yakalık takılabilir.
6.Ortalama 1 hafta sonra kedinizi kontrole götürürsünüz ,eğer veteriner hekimi uygun görür ise yakalığı boynundan çıkarır ve artık kedi  normal yaşantısına kavuşmuş olur.
 
Veteriner hekimi:
Hasan doğan


Sosyal Medyada Paylaş:

KEDİ KISIRLAŞTIRILMASI SONRASINDA BAKIM

isimli haber sayfası 27 Ekim 2017, 18:04 tarihinde oluşturulmuştur.